Taekwondo

  • Olympic sport

  • Individual sport

Aprašymas

Privalumai vaikams

Skatinamas pasitikėjimas savimi

Didinama koncentracija

Skatinama drausmė ir pagarba

Gerinama agresijos kontrolė

Kaip įgyti sugebėjimai prisideda prie smurto ir atskirties problemų sprendimo

Sėkmė priklauso nuo asmeninių pastangų. Jei nori laimėti, negali pasikliauti kitais. Jei pralaimimos varžybos, sportininkai negali kaltinti nieko kito dėl nesėkmės. Tai moko vaikus būti atsakingais už savo veiksmus ir sprendimus.

Vaikai mokomi gerbti savo jėgą, todėl jie taip pat pradeda jausti panieką patyčioms.

Trumpas aprašymas

Taekwondo - korėjiečių kovos menas paremtas daugiausiai spyriais. Tae išvertus iš korėjiečių kalbos reiškia ranka, Kwon- koja, Do- būdas, kelias, metodika. Bendrai sudėjus gaunasi: Rankų ir kojų technika.

Taekwondo stilius pasižymi galingais smūgiais kojomis. Sakoma, kad tae kwon do kojų smūgiai yra tobuliausi iš visų pasaulio kovinių stilių. Smūgiuojant kojomis pašokus sunkiausia yra neprarasti orientacijos ir nepamesti taikinio. Todėl kovotojas turi nuolat stebėti priešininką. Ypač sudėtingi yra smūgiai atgal arba sukantis ore 180 laipsnių.

Taekwondo veiksmai daugiausia skirti savigynai. Jie treniruoja žmogaus koordinaciją ir judesių tikslumą. Smūgiai šio stiliaus kovose yra labai staigūs, todėl kovotojas turi akimirksniu numatyti, kaip ginsis priešininkas, ir kokį kitą veiksmą reikės atlikti.

Dabar varžybos vykta dviejų rūšių: technika (poomsae-kor.) ir plino kontakto kova (Kyorugi-kor.).Technikos varžybose yra vertinama kovinių veiksmų technikos atlikimas (tikslumas, greitis, jėga, koncentracija). Olimpinė Taekwondo disciplina - yra pilno kontakto kova (Kyorugi). Sportininkai privalo vilkėti apsaugą ant krūtinės, rankų ir kojų, taip pat šalmą. Kova vyksta tris kėlinius po dvi minutes. Laimi spotininkas surinkęs daugiau taškų arba nokautuodamas varžovą. Taškus skaičiuoja keturi šoniniai teisėjai.

Naujas blokas
Blokas apie
Blokas apie
Straipsnių sąrašas
Straipsnių sąrašas
Titulinio CTA
Titulinio CTA
Konktaktų forma
Konktaktų forma
Forma skirti surinkti informaciją iš lankytoj
Išplėčiama dėžutė
Išplėčiama dėžutė
Galerijos sąrašas
Galerijos sąrašas
Galerija
Galerija
Galerijos blokas
Galerijos blokas
Žemėlapis
Žemėlapis
Projekto partneriai
Projekto partneriai
Tekstas
Tekstas
Text block used for simple text paragrphs or tables
Video
Video
Įkelkite filmukus iš YouTube arba vimeo platformų
Pasirikite bloko tipą