Tenisas

  • Olympic sport

  • Individual sport

  • Team sport

Aprašymas

Privalumai vaikams

Moko disciplinos

Gerina socialinius įgūdžius

Gerina nuotaiką

Kaip įgyti sugebėjimai prisideda prie smurto ir atskirties problemų sprendimo

Tenisas suteikia vaikams daugiau drausmės, nes įgūdžiai, reikalingi žaidimui įvaldyti, yra kantrybė, laikas ir atsidavimas. Tenisas padeda vaikams pasiekti geresnį socializacijos laipsnį, nes jie turi bendrauti su įvairiais žaidėjais.

Teniso žaidėjai yra optimistiškesni, labiau pasitiki savimi ir yra mažiau susirūpinę.

Trumpas aprašymas

Tenisas - dviejų (1 × 1) arba keturių (2 × 2) žaidėjų sportinis žaidimas. Žaidžiama su raketėmis ir kamuoliuku per tinklą 23,77 m ilgio ir 8,23 m pločio (vienetų) arba 10,97 m pločio (dvejetų) aikštėje (korte; molio ir smėlio, asfalto, plastiko, medinės, vejos ar kitokios dangos). Aikštė 91,4 cm (per vidurį) aukščio tinklu padalyta pusiau. Tikslas - rakete numušti kamuoliuką per tinklą į varžovo aikštelę taip, kad varžovas neįstengtų pagal taisykles jo atmušti atgal; atmušti kamuoliuką galima tik vieną kartą atšokusį nuo žemės arba dar nepasiekusį jos.

Žaidimas pradedamas servavimu (kamuoliuko padavimu) nuo galinės linijos (jos neperžengiant) į varžovo aikštelės pusę, kurioje 6,4 m atstumu nuo tinklo yra servavimo aikštelė. Skaičiuojami taškai. Taškas laimimas, kai kamuoliukas varžovo išmušamas už aikštelės ribų, atsimuša į tinklą arba lieka varžovo pusėje, antrą kartą palietęs grindis. Pergalei pasiekti reikia laimėti 2 setus (partijas) iš 3 arba 3 iš 5; setas susideda iš 6 geimų (dalių). Geimą laimi tas, kuris pirmas laimi 4 taškus. Skaičiuojama taip: po pirmo laimėto taško - 15:0, po antro - 30:0, po trečio - 40:0 ir po ketvirto - laimėtas geimas. Seto laimėtoju laikomas žaidėjas, laimėjęs 6 geimus. Vyrai žaidžia iki 2 arba 3 laimėtų setų, moterys - iki 2. Kad setai ilgai neužtruktų, esant rezultatui 6-6, žaidžiamas lemiamasis geimas (tie break).

Varžybos būna vienetų (vyrų, moterų) ir dvejetų (vyrų, moterų ir mišriojo).

Naujas blokas
Blokas apie
Blokas apie
Straipsnių sąrašas
Straipsnių sąrašas
Titulinio CTA
Titulinio CTA
Konktaktų forma
Konktaktų forma
Forma skirti surinkti informaciją iš lankytoj
Išplėčiama dėžutė
Išplėčiama dėžutė
Galerijos sąrašas
Galerijos sąrašas
Galerija
Galerija
Galerijos blokas
Galerijos blokas
Žemėlapis
Žemėlapis
Projekto partneriai
Projekto partneriai
Tekstas
Tekstas
Text block used for simple text paragrphs or tables
Video
Video
Įkelkite filmukus iš YouTube arba vimeo platformų
Pasirikite bloko tipą