• Timski sportovi unapređuju pozitivno društveno ponašanje.
  • Omladina koja učestvuje u timskom sportu je sretnija, povećava samopoštovanje, i manje su anksiozni, sa manjim rizikom suicidalnog ponašanja.
  • Moć “čitanja okoline” i donošenje prikladne odluke.

Kratak opis

Nogomet je porodica timskih sportova koji, u različitim mjerama, uključuju šutiranje lopte da bi se postigao gol. Ovo je sportska igra gdje učesnici loptu šutaju nogama ili glavom, pokušavajući je ubaciti u gol. Igraju 2 tima, sa po 11 igrača (1 golman) u pravougaonoj (100-110 × 64-75 m) kocki (često na travi) sa golom 7.42m širine i 2.44m visine (sa mrežom) na oba kraja. Pobjednik je tim sa više postignutih golova. Igraju se dva poluvremena po 45 minuta (sa petnaestominutnom pauzom); žene igraju dva poluvremena po 40 minuta (sa desetominutnom pauzom). Utakmicu predvode 3 suca: 1 u kocki i 2 linijska. Postoji mnogo vrsta fudbala, najčešći su evropski i američki fudbal.